معرفی انواع تردمیل‌ باشگاه

تردمیل باشگاه
انواع تردمیل های باشگاهی

معرفی تردمیل های باشگاهی

معرفی تردمیل‌های باشگاهی

تردمیل باشگاه یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های ورزشی پرطرفدار به شمار می‌آیند که در کنار سایر دستگاه‌ها در باشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این محصول از محبوبیت بسیاری در باشگاه‌های ورزشی برخوردار است. به گونه‌ای که این وسیله مدت‌هاست جزء دستگاه‌های اصلی فیتنس در باشگاه‌ها محسوب می‌شود. محبوبیت این دستگاه به این دلیل است که ساده‌ترین فعالیت روزمره، اعم از راه رفتن و دویدن را شبیه سازی می‌کند. استفاده از این محصول با اینکه بسیار آسان است اما خیلی از افراد نمی‌توانند به درستی از آن استفاده نمایند. نحوه درست استفاده کردن از این محصول، تمرینی مفید و ایمن را برای شما به ارمغان می‌آورد.

این دستگاه ورزشی دارای یک تسمه است که با راه رفتن و یا دویدن روی آن، تسمه شروع به چرخش کرده و موجب به حرکت درآوردن صفحه آن می‌شود. در واقع می‌توان گفت تردمیل‌ها یکی از بهترین و کارآمدترین وسایل ورزشی جهت کاهش وزن محسوب می‌شوند. قیمت تردمیل‌ باشگاه نسبت به انواع خانگی آن بالاتر است چرا که از لحاظ فنی قویتر بوده و از قدرت موتور بالاتری برخوردارند در نتیجه وزن بیشتری را تحمل می‌کنند و همانطور که از نامشان پیداست به منظور استفاده در باشگاه‌ها طراحی شده‌اند. همچنین این تردمیل‌ها دارای برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ای برای استفاده کاربران هستند. از این گذشته این محصول قابلیت ثبت برنامه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر ویژه مربیان را نیز به همراه دارد. علاوه بر این کیفیت و امکانات موجود در تردمیل‌ها هستند که در میزان کارکردگرایی این محصول تاثیرگذارند.

نحوه استفاده از تردمیل باشگاهی

انواع تردمیل باشگاهی

انواع تردمیل باشگاه

تردمیل‌ باشگاه در انواع موتور‌دار و بی‌موتور تولید می‌شوند. انواع بی‌موتور آن ساده، سبک و ارزان بوده و فضای زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهند. همچنین این مدل از تردمیل فقط با نیروی وزن پاها به حرکت درمی‌آید. اما در نوع موتوردار  این تردمیل‌ها، موتور موجود در آن موجب چرخش تسمه و حرکت صفحه تردمیل می‌شود. این نوع تردمیل تکنولوژی پیشرفته‌تری دارد به علاوه می‌توان سرعت حرکت بر روی آن را تنظیم کرد. همچنین کاربران می‌توانند سرعت آن را به صورت شیب‌دار نیز تنظیم نمایند به گونه‌ای که انگار در یک مسیر سر بالایی در حرکت هستید. تردمیل‌های مورد نظر  به یک مانیتور کامپیوتری مجهز هستند که از طریق همین سیستم، کاربر الگوی حرکت خود را بر روی دستگاه تنظیم می‌کند. همچنین از طریق اتصال سیم‌های مخصوص آن به بدن، ضربان قلب فرد را نیز نشان می‌دهد تا ورزشکار از شدت ورزش و حرکات خود اطمینان یابد.

کارکرد اصلی تردمیل‌

تردمیل باشگاه

انواع تردمیل باشگاهی

تردمیل باشگاه

معرفی تردمیل های باشگاهی

باشگاه

کارکرد اصلی تردمیل‌های باشگاهی دویدن است ولی با این وجود امروزه انواعی از این تردمیل‌ها مرسوم گشته است که علاوه بر راه رفتن و دویدن، کارکردهای ورزشی دیگری به آن نیز اضافه شده است که به آن‌ها تردمیل‌های چندکاره گفته می‌شود. این مدل تردمیل‌ها چندین نوع عملکرد ورزشی همچون: مسگری، دراز و نشست، جای وزنه، دسته‌های مخصوص شنا سوئدی، ماساژور و … را به همراه دارند. این دستگاه را افرادی بر می‌گزینند که به دنبال چندین وسیله ورزشی هستند و تردمیل‌های چندکاره برای این افراد مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. اما اکثر ورزشکاران حرفه‌ای همواره سعی دارند از تردمیل‌ باشگاه تک کاره استفاده نمایند و هزینه خود را بر روی این مدل تردمیل‌ها صرف ‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

در خصوص این مطلب نظری دارید؟
دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *