تردمیل در تبریز

۳۵۳۱۴۴۸_۵۳۳

تردمیل در تبریز

تردمیل ابزاری ورزشی است که قابلیت دویدن در فضای بسته و هر محیطی را برای کار بر ممکن می سازد. دستگاه تردمیل به نام های دوبرقی، دو درجا، دو ثابت نیز رایج است.

نحوه کارکرد تردمیل

فشار نیروی وزن تردمیل در دو نوع موتور دار و بدون موتور است .نوع بدون موتور تردمیل سبک است و وزن پاهای شما به حرکت در آوردن صفحه تردمیل کمک می کند و برای ورزش های سبک و خانگی کارکرد خوبی دارد. اما در تردمیل موتور دار تکنولوژی به کمک عضلات شما می آید و موجب حرکت بیشتر شما بر روی صفحه تردمیل می شود و امکان دویدن و را ه رفتن را برای کاربر فراهم می کند. موتور باعث چرخش تسمه و حرکت تسمه می شود. تنظیمات تردمیل به گونه ای است که می توانید آ ن را به صورت شیب دار تنظیم نمایید به گونه ای که در یک مسیر سر بالایی راه می روید یا می دوید. با بهره گیری از مانیتور موجود در صفحه تردمیل می توانید الگوی مناسب خود را پیدا کنید و بدانید که دویدن مناسب شما تا چه میزان است و تا چه اندازه موجب سلامتی یا کاهش وزن شما می شود.

استفاده مناسب و صحیح از تردمیل

استفاده از تردمیل موجب چربی سوزی و عضله سازی می شود . با برنامه ریزی مناسب و استفاده مرتب از تردمیل می توان به اندامی متناسب رسید. یک تردمیل می تواند باعث تقویت عضلات داخل و خارج باسن و ران،کاهش وزن،بدن سازی، افزایش انرژی بدن، بالابردن کیفیت ورزشی ، بهبود یافتن قدرت قلب و عروق،افزایش مقاومت بدن،رسیدن به وزن ایده آل، کاهش استرس، اصلاح برنامه خواب و شادابی جسم و روح شما شود و زندگی سالمی را برای شما به وجود بیاورد.

تردمیل چند کاره در تبریز

کارکرد اصلی یک تردمیل دویدن یا راه رفتن بر روی آن است ولی امروزه تردمیل هایی به بازار عرضه گشته اند که امکانات دیگری را نیز برای کاربر فراهم می کنند که به آن ها تردمیل چند کاره، چند منظوره نیز می گویند. از جمله امکاناتی که این نوع از تردمیل ها دارند کمر بند ماساژ، ویبراتور، مسگری یا چرخونک، دراز و نشست، دسته های مخصوص برای شنای سوئدی، جای وزنه، پخش موزیک و یا فیلم است. چنین تردمیل هایی برا کسانی که می خواهند چند ابزار ورزشی دیگری را نیز تهیه کنند بسیار با صرفه و اقتصادی تر است.
نکاتی که باید در خرید تردمیل در نظر گرفت:
ویژگی هایی که باعث انتخاب تردمیلی می شود عبارتند از:
وزن، قد، وضع مالی و محیطی که ورزش در آنجا انجام خواهد گرفت.
نوع موتور بستگی به وزن شما دارد.
_طول و عرض تسمه به قد شما مربوط می شود و باید مورد توجه قرار گیرد.
_ تردمیل بزرگتر فضای بزرگتری هم می خواهد.
_ تردمیل های شیب دار جهت تاثیر گذاری بیشتر بر روی دویدن و افزایش سختی موثر است.
_تردمیل های چند منظوره امکانات ورزشی بیشتری را برای شما فراهم می کند.
_با صرف مبلغ بهتر تردمیلی با کیفیت و مناسب را می توانید تهیه کنید.
اجزای تشکیل دهنده تردمیل در تبریز
یک تردمیل از قسمت هایی مانند موتور تردمیل، موتور شیب، قطعه الکترونیکی بالا و پایین، شاسی تردمیل، تخته تردمیل، تسمه موتور، تسمه اصلی و غلتک ساخته می شود.
شناخت قطعات تردمیل به شما کمک می کند به راحتی و درستی از آن استفاده کنید.
۱_موتور تردمیل: محرک واقعی تردمیل محسوب می شود و باید هنگام خرید به وکیفیت آن توجه بسیاری گردد. قدرت موتور تردمیل بر اساس اسب بخار تعیین می شود. موتور در بخش جلویی تردمیل و زیر پوشش آن تعبیه می شود.
۲_موتور شیب: این موتور نیز در کنار موتور اصلی قرار دارد و با حرکت کردن چرخ دنده حلزونی شیب تردمیل را تنظیم می نماید. موتور شیب در برخی از تردمیل ها وجود ندارد و تنظیم شیب در آن ها دستی انجام می گیرد.
۳_قطعه الکترونیکی بالا: این قسمت شامل صفحه نمایش و کلید های آن است که باعث ارتباط کاربر با تردمیل می شود.
۴_قطعه الکترونیکی پایین: وظیفه برق رسانی به قسمت های مختلف را دارد و در کنار موتور تعبیه شده است.
۵_شاسی تردمیل: استحکام این قسمت بسیار مهم است. قاب اصلی تردمیل و بخش فلزی آن است که تمام قطعات تردمیل بر روی آن سوار است.
۶_تخته تردمیل: تسمه اصلی تردمیل دور آن قرار دارد و همیشه باید صاف و صیقلی باشد.
۷_تسمه موتور: حرکت موتور را به غلتک جلویی منتقل می کند و تسمه اصلی را به چرخش در می آورد.
۸_ غلتک: تردمیل دو غلتک دارد که جلویی و عقبی نامیده می شوند و تسمه تردمیل به دور آن ها قرار گرفته است موجب تنظیم کشش تسمه می شود.
۹_ تسمه اصلی: دویدن بر روی این تسمه انجام می گیرد و باید دارای کیفیت خوبی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

در خصوص این مطلب نظری دارید؟
دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *